KURZY A PŘEDNÁŠKY

Permakultura není žádná zbytečná věda. Naučit se dá po malých kouscích. Šíří se kurzy, které jsou na celém světě podobné. Je to dobrodružství, zábava i praktický návod na změnu života.

JAK ZAČÍT

Napsali, nakreslili a vydali jsme pro vás KNIHU LÍNÁ ZAHRADA, ze které se můžete naučit dívat se na zahradu tak, abyste si užili radost a zábavu i hojnost úrody.

 

JEDNODENNÍ PERMAKULTURNÍ KURZY, VODNÁŘSKA ZAHRADA – RŮŽĎKA

PRAKTICKÉ KURZY LÍNÁ ZAHRADA
Série jednodenních kurzů praktických dovedností. Kurzy jsou ryze praktické, není v nich ani gram teorie. V ceně jsou nápoje, jídlo a studijní materiály.
Na kurzech si můžete koupit lektorčinu knihu Líná zahrada za výhodnější cenu.

2) Pěstování aneb jak bez dřiny získat vlastní jídlo
3) Ovoce, byliny, květiny a houby z lesní zahrady
4) Voda v zahradě aneb jak snadno zachytit vodu a užít si zalévání
5) Byliny a plevele v kuchyni, koupelně a ložnici (NOVINKA ROKU 2020!)
6) Semenaření aneb jak snadno získat, uchovat a sdílet semínka
7) VIP balíček + BONUS k 5 kurzům = kurz Podzimní dobroty z líné zahrady+ kniha Líná zahrada
 

PERMAKULTURNÍ A PROFESNÍ KURZY

ÚPLNÝ KURZ PERMAKULTURNÍ DESIGNU (PDC) PODZIM – CHALOUPKY-BALINY

PERMAKULTURNÍ DESIGNÉR – CHALOUPKY- BALINY
Designérský kurz připravuje začínající permakulturní profesionály nebo umožňuje rozvoj profesních dovedností zkušenějším. Lekce kurzu učí práci s klientem, ekonomikou, dovednosti kreslení plánku a sestavení zprávy, formu podnikání i profesní prezentaci. Vyzkoušíte si návrh designu a získáte podporu pro svoji práci.
Kurz učí lektoři s dvacetiletou praxí. Kurz učí lektoři s dvacetiletou praxí.

LEKTOR PERMAKULTURY – CHALOUPKY-BALINY
Učitelský kurz je veden formou pedagogiky osvobození, učí účastníky specifickým formám a metodám permakulturního vzdělávání, sdílení znalosti a dovednosti, které budou využívat při tvorbě a výuce permakulturních nebo speciálních kurzů. Je vhodný i jako vzdělání pro ty, kteří se chtějí věnovat lektorské práci na podobná témata.
Kurz učí lektoři s dvacetiletou praxí.najdete na www.permanet.cz


 

VÍCE O PERMAKULTURNÍM VZDĚLÁVÁNÍ

Permakultura je se systém vzdělávání, vhodný pro dobu změn ve společnosti. Autory konceptu, který se stále vyvíjí, jsou Bill Mollison a David Holmgren. Permakultura je také pedagogika osvobození, učí lidi pracovat s informacemi, myslet , mluvit spolu a jednat. Vzdělávací koncept permakultury je jedním z měkkých a pomalých řešení, které jsme nemuseli vymýšlet. Jsme rádi za to, že jsme ho mohli převzít od našich učitelů a přijmout od nich podporu v našich začátcích. Proto ji rádi dáváme dál. Také se radujeme z evropského společenství permakulturních učitelů, které vzdělávací koncept permakultury udržuje aktuální a živý- www.permateachers.eu.
 

 

CO V ROCE 2020 NENÍ V NABÍDCE, ALE MŮŽE BÝT U VÁS…

ÚVOD DO PERMAKULTURY (IPC) 18 lekcí
Celkový pohled na permakulturu, který je možné aplikovat na všechny oblasti našeho života. Pokud tento kurz chcete zorganizovat, může být ve vašich prostorách.

 

SPECIÁLNÍ KURZY A WORKSHOPY

Praktická témata jako jezírko, kořenová čistička, střešní zahrada, vrbové stavby, komunitní zahrada, školní zahrada. Učíme jen pro organizace nebo je učí naši žáci.

KURZ POKROČILÉHO PERMAKULTURNÍHO DESIGNU (APD)

Pro absolventy PDC, zabývá se řešením problému klienta, pracuje se ve skupině. Můžeme učit u vás.