UMĚLECKÁ ŘEMESLA

Jak se pozná oblast uměleckých řemesel? Když se řemesla chopí umělec a využívá ho pro svoji tvorbu.
Podědil jsem po svém tatínkovi umělecký talent a po svém dědovi Dominikovi řemeslný fortel. Když je člověk obdarován něčím takovým, byl by hřích ve své tvorbě tento talent nevyužít.
Jako výstavář a později umělecký truhlář jsem se potkával hlavně se dřevem. Dřevo je velice vhodný umlecko-řemeslný materiál. Nejdřív jsem zkoušel tvořit intarzované obrazy a aplikace intarzie na drobný nábytek, později jsem se v divadelní praxi naučil pracovat se soustruhem, u excelentního řezbáře Petra Eschlera v Dolanech u Olomouce jsem se učil základům řezbařiny a nakonec mě kamarádka Mařenka Hurtová zasvětila do tajů pyroartu, tedy vypalování do dřeva. 
 
Ještě v Brně jsem tvořil projekt pro nadaci Práh. Pro mužskou chráněnou dílnu jsem vytvořil projekt na recyklaci drobného nábytku. Po renovaci se měly tyto již vyřazené kousky změnit na malá umělecká díla formou art terapie.
Později jsem stejný projekt zpracovával pro Romský klub v Brankách u Valašského Meziříčí. 
Recyklace drobného nábytku i jeho  výroba a následné pomalování se na dlouhá léta stalo pro mě vášní.
S nástupem vintage stylu se mi otevřeli nové cesty pro další drobnou umělecko-řemeslnou činnost a to hlavně pro kombinaci soustružnické práce a následné práce s barvou.
Další oblastí umělecko-řemeslné práce jsou hračky. Pro mě hračka mého mládí nebyl plastový výlisek ale dřevěné vláčky, lodě, náklaďáky, tedy hračky dnes k vidění ve sbírkách mnoha muzeí. Mám rád hračky trochu neobvyklé, vybočující z řady, hračky bez tlačítek a baterií, bez zvukových a světelných efektů. Hračky, které u dětí rozvíjí jejich představivost. 
Co to je? Může to být cokoliv chceš!
 
Připravil jsem pro vás ukázku z různých oblastí uměleckých řemesel, kterým se věnuji. Začínám drobným nábytkem. Tohle jsou výrobky nové, které jsem sám navrhoval.
Tato polička na kytky je recyklovaný výrobek běžný v mnoha domácnostech v meziválečném období.